Leasing

Dla osób prowadzących działalność gospodarczą to obok kredytu jedna z najpopularniejszych form finansowania zakupu pojazdu.

Jakie korzyści da Ci leasingowanie samochodu?

 1. Szybka droga do rozwoju biznesu
  Samochód jest bez wątpienia narzędziem, które pomaga rozwijać biznes. Nie zawsze masz jednak środki na sfinansowanie całości zakupu. Leasing rozwiązuje ten problem! Kupując samochód w leasingu możesz użytkować samochód bez posiadania dużej gotówki. Wystarczy minimalna wpłata własna (czasem nawet 10% wpłaty!), żeby Twój samochód zaczął dla Ciebie zarabiać.
 2. Prosta Procedura
  Wniosek leasingowy, podstawowe dane o Twojej firmie. To wszystko czego potrzebujemy żebyśmy mogli uruchomić dla Ciebie leasing! – Sprawdź wymagane dokumenty.
 3. Lepsze wskaźniki Twojej firmy
  Leasing jest usługą, więc nie powiększa majątku Twojej firmy. Jest to sytuacja korzystna z perspektywy oceny kondycji firmy i jej zdolności kredytowej. Ocenę kondycji poprawia lepszy wskaźnik zwrotu z majątku (którego samochód nie powiększa). Zdolność kredytowa jest lepsza, ponieważ leasing jest usługą i nie wpływa na ocenę zdolności kredytowej realizowanej przez bank.
 4. Optymalizacja kosztowa i podatkowa
  Cała rata leasingowa jest dla Twojej firmy kosztem, co oczywiście obniża wysokość odprowadzanego podatku dochodowego. Rata leasingowa pozwala Ci też rozliczyć VAT w 50, a nawet 100% (w zależności od deklaracji jaką złożyłeś, co do sposobu wykorzystania samochodu). Pewnie znasz powiedzenie „Pieniądz kosztuje” – nie zamrażaj więc pieniądza w aktywach. Płać ratę leasingową na ustalonym poziomie, a uwolnione w ten sposób środki finansowe inwestuj w rozwój firmy.
  Przy zakupie samochodu w drodze leasingu również pozostałe koszty, takie jak ubezpieczenie, automatycznie stają się dla Ciebie kosztem obniżającym podatek.
 5. Sprawdzeni partnerzy
  W salonach Autopunkt oferujemy tylko produkty sprawdzonych i renomowanych partnerów finansowych. Nie współpracujemy z towarzystwami o nieugruntowanej pozycji na rynku. To dla Ciebie gwarancja bezpieczeństwa i transparencji warunków leasingu.

  Firmy Leasingowe, którymi współpracujemy odnośnie kredytów na samochodu używane:

  • Raiffeisen Leasing Polska S.A.
  • PKO Bankowy Leasing sp. z o. o.
  • Santander Consumer Multirent S.A
  • Europejski Fundusz Leasingowy S.A
  • Getin Leasing S.A

Chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach wynikających z zakupu samochodu w leasingu?
Chcesz się dowiedzieć czy leasing jest korzystny również dla Twojej firmy?


Dowiedz się więcej! Skontaktuj się z nami!